Рали Дакар 2019 - класиране и победители


 

Крайно класиране - мотоциклети (първите тридесет):

място състезателотборвремеразликанаказания
  1 3  
Тоби Прайс
RED BULL KTM FACTORY TEAM   33ч 57' 16''     00ч 01' 33''
  2 1  
Матиас Валкнер
RED BULL KTM FACTORY TEAM   34ч 06' 29''   + 00ч 09' 13''   00ч 03' 00''
  3 14  
Сам Съндърланд
RED BULL KTM FACTORY TEAM   34ч 10' 50''   + 00ч 13' 34''   00ч 02' 00''
  4 6  
Пабло Кинатаниа
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING   34ч 18' 02''   + 00ч 20' 46''  
  5 29  
Андрю Шорт
ROCKSTAR ENERGY HUSQVARNA FACTORY RACING   34ч 41' 26''   + 00ч 44' 10''  
  6 18  
Ксавие дьо Султре
YAMALUBE YAMAHA OFFICIAL RALLY TEAM   34ч 51' 16''   + 00ч 54' 00''   00ч 01' 00''
  7 10  
Хосе Игнасио Корнехо Флоримо
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2019   35ч 05' 22''   + 01ч 08' 06''   00ч 15' 00''
  8 77  
Лучано Бенавидес
RED BULL KTM FACTORY TEAM   35ч 06' 26''   + 01ч 09' 10''  
  9 7  
Ориол Мена
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY   36ч 05' 57''   + 02ч 08' 41''  
  10 28  
Даниел Носилиа Хагер
MEC HRC   36ч 29' 09''   + 02ч 31' 53''   00ч 02' 00''
  11 17  
Лая Санц
KTM FACTORY RACING TEAM   37ч 21' 26''   + 03ч 24' 10''   00ч 02' 30''
  12 47  
Кевин Бенавидес
MONSTER ENERGY HONDA TEAM 2019   37ч 38' 30''   + 03ч 41' 14''   03ч 15' 00''
  13 114  
Рос Бранч
BAS DAKAR TEAM   37ч 47' 27''   + 03ч 50' 11''   00ч 15' 00''
  14 42  
Маурицио Джерини
SOLARYS RACING   38ч 25' 57''   + 04ч 28' 41''   00ч 03' 00''
  15 38  
Милан Енгел
MOTO RACING GROUP (MRG)   39ч 08' 48''   + 05ч 11' 32''   00ч 04' 00''
  16 43  
Адам Томишек
ORLEN TEAM   39ч 14' 06''   + 05ч 16' 50''  
  17 27  
Жоаким Родригес
HERO MOTOSPORTS TEAM RALLY   39ч 18' 35''   + 05ч 21' 19''   00ч 41' 00''
  18 30  
Марк Сола Терадеяс
FN SPEED TEAM   39ч 33' 26''   + 05ч 36' 10''  
  19 108  
Кенет Гилберт
BAS DAKAR TEAM   40ч 22' 48''   + 06ч 25' 32''  
  20 110  
Себастиан Бюлер
BÜHLER RACING TEAM   40ч 51' 26''   + 06ч 54' 10''   01ч 20' 00''
  21 39  
Бенжама Мюльо
NOMADE RACING   40ч 54' 09''   + 06ч 56' 53''   00ч 15' 00''
  22 24  
Адриен Метж
SHERCO TVS RALLY FACTORY   42ч 36' 11''   + 08ч 38' 55''   03ч 15' 00''
  23 37  
Люик Минудие
NOMADE RACING   42ч 46' 36''   + 08ч 49' 20''  
  24 92  
Арунас Гелазнинкас
ARUNAS GELAZNINKAS   43ч 04' 39''   + 09ч 07' 23''   00ч 40' 00''
  25 16  
Мишел Метж
SHERCO TVS RALLY FACTORY   43ч 56' 26''   + 09ч 59' 10''   03ч 23' 00''
  26 41  
Мохамед Балуши
DUUST RALLY TEAM   43ч 57' 37''   + 10ч 00' 21''  
  27 129  
Пол Спирингс
HT RALLY RAID HUSQVARNA RACING   44ч 23' 01''   + 10ч 25' 45''   00ч 22' 00''
  28 69  
Фльорон Висад
NOMADE RACING   44ч 47' 15''   + 10ч 49' 59''   01ч 05' 00''
  29 54  
Фаусто Мота
TESLA-TAMEGA RALLY TEAM   45ч 18' 16''   + 11ч 21' 00''  
  30 60  
Едвин Ставър
EDWIN STRAVER   45ч 51' 24''   + 11ч 54' 08''  

Крайно класиране - ATV четириколесни (първите десет):

място състезателотборвремеразликанаказания
  1 240  
Николас Кавилясо
  DRAG'ON RALLY TEAM  43ч 01' 54''    
  2 241  
Херемиас Гонзалес Фериоли
  FERIOLI RACING TEAM  44ч 57' 31''    + 01ч 55' 37''   00ч 01' 00''
  3 257  
Густаво Галего
  GUSTAVO GALLEGO COMPETICION  45ч 13' 42''    + 02ч 11' 48''   00ч 03' 00''
  4 250  
Александър Жиру
  TEAM GIROUD  47ч 04' 35''    + 04ч 02' 41''   00ч 07' 00''
  5 273  
Мануел Андухар
  7240 TEAM  49ч 40' 04''    + 06ч 38' 10''   00ч 02' 30''
  6 255  
Камил Висниевски
  KAMIL WISNIEWSKI  51ч 35' 03''    + 08ч 33' 09''   00ч 21' 00''
  7 269  
Луис Бараона
  LB RALLY ANTOFAGASTA  55ч 30' 25''    + 12ч 28' 31''  
  8 260  
Хулио Естангет
  DKR TEAM  58ч 21' 01''    + 15ч 19' 07''   01ч 02' 00''
  9 252  
Карлос Алехандро Верса
  VERZA RALLY TEAM  60ч 20' 53''    + 17ч 18' 59''  
  10 262  
Емилио Чой
  ECM RACING TEAM  60ч 38' 44''    + 17ч 36' 50''   03ч 20' 00''

Крайно класиране - автомобили (първите десет):

място състезателиотборвремеразликанаказания
  1
301
 
Насер Ал-Атия
Матьо Бомел
TOYOTA GAZOO RACING SA
    34ч 38' 14'' 
   
  2
307
 
Нани Рома
Алекс Аро Браво
X-RAID TEAM
   35ч 24' 56''
  + 00ч 46' 42''
 
  3
306
 
Себастиан Льоб
Даниел Елена
PH-SPORT
   36ч 32' 32''
  + 01ч 54' 18''
 
  4
303
 
Якуб Пшигонски
Том Консол
ORLEN X-RAID TEAM
   37ч 06' 45''
  + 02ч 28' 31''
 
  5
308
 
Сирил Деспре
Жан Пол Котре
X-RAID MINI JCW TEAM
   37ч 26' 57''
  + 02ч 48' 43''
 
  6
305
 
Мартин Прокоп
Ян Томанек
MP-SPORTS
   37ч 57' 16''
  + 03ч 19' 02''
 
  7
314
 
Язид Ал Райджи
Тимо Готшалк
X-RAID TEAM
   39ч 09' 10''
  + 04ч 30' 56''
 
  8
321
 
Борис Гарафулич
Филипе Палмейро
X-RAID TEAM
   42ч 36' 12''
  + 07ч 57' 58''
  01ч 00' 00''
  9
302
 
Жинел де Вийер
Дирк Вон Зицевиц
TOYOTA GAZOO RACING SA
   42ч 37' 30'' 
  + 07ч 59' 16''
  00ч 04' 00''
  10
319
 
Ронан Шабо
Жил Пийо
OVERDRIVE TOYOTA
   42ч 48' 12''
  + 08ч 09' 58''
  00ч 04' 00''

Крайно класиране - SxS бъгита (първите десет):

място състезателиотборвремеразликанаказания
  1
360
 
Франциско Лопес Контрадо
Алваро Хуан Леон Кинтаниа
 
SOUTH RACING CAN-AM
  42ч 19' 05''
   
  2
358
 
Жерард Фарес Гуел
Даниел ОливерасКарерас
MONSTER ENERGY CAN-AM
  43ч 21' 40''
  + 01ч 02' 35''
 
  3
340
 
Рейналдо Варела
Густаво Гужелмин
MONSTER ENERGY CAN-AM
  43ч 24' 24''
  + 01ч 05' 19''
 
  4
343
 
Кейси Къри
Рафаел Торнабел Кордоба
MONSTER ENERGY CAN-AM

 44ч 51'56''


 

  + 02ч 32' 51''
  00ч 20' 00''
  5
421
 
Родриго Хавиер Морено Пиацоли
Хорхе Габлиел Араиа Диас
CAN-AM CHILE
  45ч 29' 30''
  + 03ч 10' 25''
  00ч 02' 00''
  6
412
 
Маркос Баумгарт
Клебер Синсеа
X RALLY TEAM
  46ч 07' 07''
  + 03ч 48' 02''
 
  7
372
 
Мигел Жордао
Лоуривал Ролдън

SOUTH RACING CAN-AM 


  47ч 01' 02''
  + 04ч 41' 57''
  00ч 40' 00''
  8
418
 
Хосе Антонио Инохо Лопез
Ксавиер Бланко
FN SPEED TEAM
  47ч 25' 01''
  + 05ч 05' 56''
  00ч 49' 00''
  9
398
 
Кристиан Баумгарт
Алберо Андреоти
X RALLY TEAM
  47ч 41' 33''
  + 05ч 22' 28''
 
  10
344
 
Сергей Кариакин
Антон Власиук
SNAG RACING TEAM
  50ч 44' 58''
  + 08ч 25' 53''
  01ч 22' 25''

Крайно класиране - камиони (първите десет):

място състезателиотборвремеразликанаказания
  1
500
 
Едуард Николаев
Евгений Яковлев
Владимир Рибаков
KAMAZ - MASTER
  41ч 01' 35''
 
 
  2
514
 
Дмитри Сотников
Дмитрий Никитин
Инлур Мустафин
KAMAZ - MASTER
  41ч 27' 11''
   + 00ч 25' 36''
 
  3
503
 
Жерар де Рой
Дарек Родевалд
Мойсес Тораярдона
PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO
  42ч 36' 19''
   + 01ч 34' 44''
 
  4
505
 
Федерико Виягра
Адриян Артуро Джакопини
Рикардо Адриян Торляски
PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO
  46ч 50' 43''
   + 05ч 49' 08''
  00ч 15' 00''
  5
507
 
Алес Лопраис
Феран Марко Алкайна
Петр Покопа
INSTAFOREX LOPRAIS TEAM
  47ч 01' 26''
   + 05ч 59' 51''
 
  6
501
 
Сярхей Вязович
Павел Харанин 
Андрей Жихулин
MAZ-SPORTAUTO
  47ч 41' 04''
   + 06ч 39' 29''
  01ч 02' 00''
  7
509
 
Тон Ван Генунген 
Бернард Дер Киндерн
Петер Вилемсен
PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO
  50ч 17' 01''
   + 09ч 15' 26''
  01ч 20' 00''
  8
519
 
Александр Василиевски
Дмирти Викхренка
Антон Запарошчанка
MAZ-SPORTAUTO
  51ч 18' 36''
   + 10ч 17' 01''
  02ч 22' 25''
  9
510
 
Терухито Сугавара
Кацуми Хамура
HINO TEAM SUGAWARA
  52ч 23' 44''
   + 11ч 22' 09''
  01ч 15' 00''
  10
513
 
Маурик Ван Дер Хувел
Петер Каиърс
Мартин Ван Рой
PETRONAS TEAM DE ROOY IVECO
  52ч 55' 50''
   + 11ч 54' 15''
  01ч 00' 00''

Рали Дакар 2016 - класиране и победители

Рали Дакар 2017 - класиране и победители

Рали Дакар 2018 - класиране и победители

Мястото с най-много падания на Рали Дакар 2017