Moto2 - Гран При на Великобритания 2019 - класиране

 Moto2 - Силвърстоун, Гран При на Великобритания 2019 - резултати:

място точки номер състезателнац.   отбормотоциклет          време/разлика
1 25 40 Augusto FERNANDEZ SPA FLEXBOX HP 40 Kalex   37'41.833
2 20 9 Jorge NAVARRO SPA Campetella Speed Up Speed Up   +0.489
3 16 41 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Ajo KTM   +0.571
4 13 87 Remy GARDNER AUS ONEXOX TKKR SAG Team Kalex   +0.738
5 11 45 Tetsuta NAGASHIMA JPN ONEXOX TKKR SAG Team Kalex   +3.276
6 10 21 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Campetella Speed Up Speed Up   +9.065
7 9 7 Lorenzo BALDASSARRI ITA FLEXBOX HP 40 Kalex   +9.108
8 8 12 Thomas LUTHI SWI Dynavolt Intact GP Kalex   +9.355
9 7 10 Luca MARINI ITA SKY Racing Team VR46 Kalex   +13.119
10 6 97 Xavi VIERGE SPA EG 0,0 Marc VDS Kalex   +13.753
11 5 27 Iker LECUONA SPA American Racing KTM KTM   +16.326
12 4 88 Jorge MARTIN SPA Red Bull KTM Ajo KTM   +16.382
13 3 54 Mattia PASINI ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 Kalex   +16.829
14 2 23 Marcel SCHROTTER GER Dynavolt Intact GP Kalex   +17.843
15 1 5 Andrea LOCATELLI ITA Italtrans Racing Team Kalex   +19.836
16   35 Somkiat CHANTRA THA IDEMITSU Honda Team Asia Kalex   +20.920
17   62 Stefano MANZI ITA MV Agusta Temporary Forward MV Agusta   +21.159
18   77 Dominique AEGERTER SWI MV Agusta Temporary Forward MV Agusta   +22.746
19   72 Marco BEZZECCHI ITA Red Bull KTM Tech 3 KTM   +23.366
20   11 Nicolo BULEGA ITA SKY Racing Team VR46 Kalex   +23.707
21   64 Bo BENDSNEYDER NED NTS RW Racing GP NTS   +23.906
22   16 Joe ROBERTS USA American Racing KTM KTM   +28.918
23   96 Jake DIXON GBR Sama Qatar Angel Nieto Team KTM   +31.491
24   65 Philipp OETTL GER Red Bull KTM Tech 3 KTM   +40.541
25   4 Steven ODENDAAL RSA NTS RW Racing GP NTS   +47.477
26   3 Lukas TULOVIC GER Kiefer Racing KTM   +53.613
27   18 Xavi CARDELUS AND Sama Qatar Angel Nieto Team KTM   +57.669
28   19 Teppei NAGOE JPN IDEMITSU Honda Team Asia Kalex   +59.780
отпаднали:
    22 Sam LOWES GBR Federal Oil Gresini Moto2 Kalex   1 обиколка
    38 Bradley SMITH GBR Petronas Sprinta Racing Kalex   10 об.
    73 Alex MARQUEZ SPA EG 0,0 Marc VDS Kalex   13 об.

Генерално класиране:

мястосъстезателмоторнац.     точки
1 Alex MARQUEZ Kalex SPA    181
2 Augusto FERNANDEZ Kalex SPA    146
3 Thomas LUTHI Kalex SWI    146
4 Jorge NAVARRO Speed Up SPA    146
5 Brad BINDER KTM RSA    125
6 Lorenzo BALDASSARRI Kalex ITA    124
7 Marcel SCHROTTER Kalex GER    116
8 Luca MARINI Kalex ITA    108
9 Enea BASTIANINI Kalex ITA    74
10 Fabio DI GIANNANTONIO Speed Up ITA    69
11 Tetsuta NAGASHIMA Kalex JPN    63
12 Remy GARDNER Kalex AUS    57
13 Iker LECUONA KTM SPA    46
14 Xavi VIERGE Kalex SPA    45
15 Andrea LOCATELLI Kalex ITA    39
16 Sam LOWES Kalex GBR    38
17 Nicolo BULEGA Kalex ITA    28
18 Mattia PASINI Kalex ITA    27
19 Jorge MARTIN KTM SPA    26
20 Dominique AEGERTER MV Agusta SWI    12
21 Somkiat CHANTRA Kalex THA    11
22 Stefano MANZI MV Agusta ITA    10
23 Simone CORSI Kalex ITA    10
24 Marco BEZZECCHI KTM ITA    10
25 Bo BENDSNEYDER NTS NED    6
26 Jake DIXON KTM GBR    4
27 Joe ROBERTS KTM USA    4
28 Lukas TULOVIC KTM GER    3
29 Khairul Idham PAWI Kalex MAL    3
30 Jesko RAFFIN NTS SWI    3
31 Steven ODENDAAL NTS RSA  
32 Jonas FOLGER Kalex GER  
33 Philipp OETTL KTM GER  
34 Xavi CARDELUS KTM AND  
35 Dimas EKKY PRATAMA Kalex INA  
36 Gabriele RUIU MV Agusta ITA  
37 Teppei NAGOE Kalex JPN  
38 Bradley SMITH   GBR