Moto2 - Гран При на Валенсия 2018 - класиране

 Moto2 - Гран При на Валенсия 2018 - резултати:

място точки  номер  състезателнац.         отбормотоциклет Km/h  време/разлика
1 25 44 Miguel OLIVEIRA POR Red Bull KTM Ajo KTM 133.1      45'07.639
2 20 27 Iker LECUONA SPA Swiss Innovative Investors KTM 132.4      +13.201
3 16 73 Alex MARQUEZ SPA EG 0,0 Marc VDS Kalex 132.0      +22.175
4 13 54 Mattia PASINI ITA Italtrans Racing Team Kalex 131.7      +28.892
5 11 87 Remy GARDNER AUS Tech 3 Racing Tech 3 131.6      +30.106
6 10 20 Fabio QUARTARARO FRA HDR Heidrun - Speed Up Speed Up 131.5      +32.126
7 9 23 Marcel SCHROTTER GER Dynavolt Intact GP Kalex 131.5       +33.086
8 8 40 Augusto FERNANDEZ SPA Pons HP40 Kalex 131.4       +33.950
9 7 5 Andrea LOCATELLI ITA Italtrans Racing Team Kalex 131.3       +35.707
10 6 24 Simone CORSI ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 Kalex 131.3      +37.019
11 5 77 Dominique AEGERTER SWI Kiefer Racing KTM 131.0       +43.844
12 4 45 Tetsuta NAGASHIMA JPN IDEMITSU Honda Team Asia Kalex 130.9      +45.871
13 3 4 Steven ODENDAAL RSA NTS RW Racing GP NTS 130.7      +49.113
14 2 42 Francesco BAGNAIA ITA SKY Racing Team VR46 Kalex 130.5      +53.288
15 1 2 Jesko RAFFIN SWI SAG Team Kalex 129.8      +1'08.712
16   32 Isaac VIÑALES SPA Forward Racing Team Suter 129.0      +1'25.666
17   18 Xavi CARDELUS AND Marinelli Snipers Team Kalex 128.7      +1'32.166
18   95 Jules DANILO FRA Nashi Argan SAG Team Kalex 128.0      +1'47.502
19   21 Federico FULIGNI ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 Kalex 126.8      1 обиколка
20   3 Lukas TULOVIC GER Forward Racing Team Suter 122.5      1 обиколка
    Отпаднали:
    66 Niki TUULI FIN Petronas Sprinta Racing Kalex 128.4      6 об.
    97 Xavi VIERGE SPA Dynavolt Intact GP Kalex 126.4      12 об.
    16 Joe ROBERTS USA NTS RW Racing GP NTS 130.0      17 об.
    70 Tommaso MARCON ITA HDR Heidrun - Speed Up Speed Up 124.8      18 об.
    9 Jorge NAVARRO SPA Federal Oil Gresini Moto2 Kalex 127.5      20 об.
    41 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Ajo KTM 128.5      22 об.
    22 Sam LOWES GBR Swiss Innovative Investors KTM 127.6      22 об.
    89 Khairul Idham PAWI MAL IDEMITSU Honda Team Asia Kalex 124.9      23 об.
 
    10 Luca MARINI ITA SKY Racing Team VR46 Kalex        0 об.
    7 Lorenzo BALDASSARRI ITA Pons HP40 Kalex        0 об.
    36 Joan MIR SPA EG 0,0 Marc VDS Kalex        0 об.

Крайно класиране:

мястосъстезателмотоциклетнац.   точки
1 Francesco BAGNAIA Kalex ITA 306
2 Miguel OLIVEIRA KTM POR 297
3 Brad BINDER KTM RSA 201
4 Alex MARQUEZ Kalex SPA 173
5 Lorenzo BALDASSARRI Kalex ITA 162
6 Joan MIR Kalex SPA 155
7 Luca MARINI Kalex ITA 147
8 Marcel SCHROTTER Kalex GER 147
9 Mattia PASINI Kalex ITA 141
10 Fabio QUARTARARO Speed Up FRA 138
11 Xavi VIERGE Kalex SPA 131
12 Iker LECUONA KTM SPA 80
13 Jorge NAVARRO Kalex SPA 58
14 Simone CORSI Kalex ITA 53
15 Andrea LOCATELLI Kalex ITA 52
16 Sam LOWES KTM GBR 49
17 Dominique AEGERTER KTM SWI 47
18 Augusto FERNANDEZ Kalex SPA 45
19 Remy GARDNER Tech 3 AUS 40
20 Tetsuta NAGASHIMA Kalex JPN 27
21 Romano FENATI Kalex ITA 14
22 Jesko RAFFIN Kalex SWI 10
23 Hector BARBERA Kalex SPA 10
24 Stefano MANZI Suter ITA 8
25 Danny KENT Speed Up GBR 8
26 Isaac VIÑALES Suter SPA 7
27 Joe ROBERTS NTS USA 5
28 Steven ODENDAAL NTS RSA 4
29 Bo BENDSNEYDER Tech 3 NED 2
30 Khairul Idham PAWI Kalex MAL 1
31 Edgar PONS Speed Up SPA 1
32 Niki TUULI Kalex FIN 1
33 Xavi CARDELUS Kalex AND  
34 Jules DANILO Kalex FRA  
35 Thitipong WAROKORN Kalex THA  
36 Federico FULIGNI Kalex ITA  
37 Eric GRANADO Suter BRA  
38 Lukas TULOVIC Suter GER  
39 Hector GARZO Tech 3 SPA  
40 Bryan STARING Tech 3 AUS  
41 Dimas EKKY PRATAMA Tech 3 INA  
42 Tommaso MARCON   ITA  
43 Alejandro MEDINA Kalex SPA  
44 Sheridan MORAIS Kalex POR  
45 Corentin PEROLARI Transformiers FRA  
46 Zulfahmi KHAIRUDDIN Kalex MAL  
47 Rafid Topan SUCIPTO Suter INA  
48 Cedric TANGRE Tech 3 FRA